IMPREZY CYKLICZNE

STEPNICKA MAJÓWKA

2014 - MAJÓWKOWY FESTYN ROZMAITOŚCI

Majówkowym Festynem Rozmaitości rozpoczęliśmy tegoroczny sezon imprez plenerowych. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Był kącik plastyczny, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, kącik zabaw i czytania bajek. Dla dorosłych: punkt diagnostyczny, stoisko kosmetyczne, „pchli targ” czyli mydło i powidło. Ponadto stoiska gastronomiczne, wieczorem ognisko, a od 20:00 zabawa z DJ Tomazze. Podczas Majówki wiele osób skorzystało z darmowych potraw grillowych, które można było zdobyć drogą losowania.

Zgodnie z zapowiedzią odbył się Mini Playback Show, w trakcie którego usłyszeliśmy sześć utworów w prezentacjach grupowych i solowych. Zwyciężyły cztery dziewczyny: Julia Trela, Katarzyna Zielińska, Oliwia Arłukiewicz i Agata Sobczak wykonując utwór Cloe i Donatana pt. „My Słowianie”. Wyróżnienie zdobyli: Paweł Zieliński, Aleksandra Zając i Andżelika Koput za piosenkę „King Bruce Lee Karate Mistrz” Franka Kimono; Natalia Olbracht za „Veo Veo” Violetty (Martiny Stoeseel); Wiktoria Rogalska, Gabriela Rogalska, Aleksandra Trzeciak i Agata Smolarek za „Skrzydlate ręce” grupy Enej; Nikola Kałuża, Hanna Rutana i Natalia Nowak za „Junto a Ti” Violetty oraz Tomasz Żrółka za utwór „Cisza” Kamila Bednarka.

W Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica zwyciężył Tadeusz Twarogiel przed Ryszardem Mrozewiczem i Piotrem Murawskim. Uczestnikami turnieju byli również Marcin Średzki Sebastian Kobiela i Krystian Kabała. Sędzią Turnieju Szachowego był Andrzej Wyziński, a puchary wręczył oczywiście Burmistrz Andrzej Wyganowski.

Plenerowa Gra Planszowa STEPNICOGRA(J) rozegrana została z udziałem czterech drużyn. Poszerzaliśmy wiedzę o naszej gminie w formie zabawy i kontaktu z publicznością. Najlepszą drużyną okazał się Stepnicki Wolontariat (Aleksandra Łyczko, Roxanne Ravalli, Dawid Zieliński i Erwin Olbracht), który konkurował z Dzikami z lasu, Watahą Wilków oraz Aniołkami Charliego.

-------------------------------------------------------

STEPNICKA MAJÓWKA 2013

Piknik Rodzinny z LGR Zalew Szczeciński
Sezon imprez plenerowych rozpoczął się 3-go maja Piknikiem Rodzinnym z LGR Zalew Szczeciński, co miało miejsce w stepnickim amfiteatrze. Niezapomniane wrażenia zapewniła dzieciom grupa z Onomatopeja  prowadząca zabawy i konkursy z magicznym skrzatem. Mnóstwo radości dostarczyły skoki przez najdłuższą skakankę świata, rysowanie kredą wymarzonej Stepnicy, wspólna nauka tańca gangam style akcja - list w butelce i muzyczne teleportacje. Z relacji dzieci wynika, że była to najlepsza impreza w ich życiu. Dzieci uczestniczące w zabawach otrzymywały słodkie upominki, a te które brały udział w konkursach i zawodach wracały z nagrodami w postaci gier planszowych edukacyjnych i zręcznościowych. Turnieje wiedzowe i sprawnościowe były skierowane również do rodzin, dla których też przygotowane były cenne nagrody.
Od godziny 15:00 toczył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stepnica. Był to Turniej otwarty, a uczestnikami byli mieszkańcy Stargardu, Goleniowa i oczywiście Stepnicy. Rywalizowało 12 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Marian Gniazdowski, drugi był Roman Puzio, a trzeci Wiesław Gniazdowski. Wszyscy uczestnicy zmagań zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, które w imieniu Wójta Gminy wręczyła dyrektor GOK-u Lidia Wyzińska.
Ponieważ majówkowe noce są jeszcze bardzo zimne, wieczorem rozpalono duże ognisko. Impreza zakończyła się zabawą taneczną prowadzoną przez DJ, podczas której była wspólna nauka tańca do największych hitów oraz konkursy taneczne – również z nagrodami.
Organizatorem Pikniku był Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy sponsorowany przez Lokalną Grupę Rybacką Zalew Szczeciński.

Tego samego dnia odbyły się również Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

-------------------------------------------------

STEPNICKA MAJÓWKA 2012

Turniej Szachowy
Zwycięska trójka Turnieju szachowego, jaki odbył się podczas Majówki 2012 to: I miejsce - Adrian Napora, II miejsce Michał Kołtun, a III Mateusz Nowakowski. Sędzią Turnieju był pan Marek Prüffer.

Turniej Bilardowy
1 Maja, w ramach Stepnickiej Majówki odbył się Turniej Bilardowy. Uczestniczyło w nim 12 zawodników. Pojedynki rozgrywane były od godziny 14:00 - ostateczne miejsca znane były o godzinie 22:00.
Zwyciężył Adam Kubiak, II miejsce zajął Sebastian Chmiel, a III Krzysztof Bandzarewicz.
Gratulujemy.

-------------------------------------------------

ZAPRASZAMY

30 kwietnia
- Godzina  11:00 – Turniej piłki nożnej dla klas I-III szkół podstawowych
- Godzina 14:00 – Turniej piłki nożnej dla uczniów gimnazjum
Boisko Orlik w Stepnicy

1 Maja
- Godzina 14:00 – Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stepnica
- Godzina 14:00 – Turniej bilardowy
Gminny Ośrodek Kultury

2 Maja
Godzina 11:00 – Turniej piłki nożnej dla dorosłych
Boisko Orlik w Stepnicy

Godzina 18:00 – Wieczór pieśni patriotycznych
Świetlica w Racimierzu

3 Maja
Godzina 8:00 Zawody wędkarskie
Kanał Królewski w Budzieniu
 
Godzina 11:30 Msza Święta w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji
Kościół p.w Św. Jacka w Stepnicy

Godzina  14:00 – Turniej Trzech Rakiet (tenis ziemny, tenis stołowy, badminton)
Boisko Orlik w Stepnicy

4 maja
Godzina 11:00 – Turniej piłki nożnej dla klas IV-VI szkół podstawowych
Boisko Orlik w Stepnicy

5 maja
Piknik na plaży (grill, napoje, atrakcje dla dzieci)
Godzina 14:00 – Giełda rozmaitości – kup i sprzedaj
Godzina 16:00 – Zabawy i konkursy dla dzieci (z nagrodami), Mini Playback Show, Zabawy ze szczudlarzami,
Godzina 18:00 – Koncert – Wojtek Rapa Quartet
Godzina 19:00 – Pokaz ognia
Godzina 20:00 – Plenerowa zabawa taneczna
Stepnicka plaża


STEPNICKA MAJÓWKA 2011

Imprezy zaplanowane na 30 kwietnia sprawiły uczestnikom wiele radości i relaksu, a oto przecież chodziło. Satysfakcję z wygranej (oraz nagrody) mieli zwycięzcy Turnieju bilardowego i szachowego. Dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które brały udział w Przeglądzie tańca pokazały, że można cieszyć się nie tylko wygraną. Można po prostu bawić się tańcem. Po raz pierwszy w Stepnicy gościła orkiestra dęta Wood & Brass Band z Goleniowa, która zaprezentowała koncert i pokaz musztry paradnej. Kto nie miał ochoty przybyć w okolicę sceny, mógł podziwiać młodych muzyków (prowadzonych przez kapelmistrza Krzysztofa Sypienia) z okien i balkonów, gdyż koncert poprzedził korowód ulicami Stepnicy. Okazją do rozładowania emocji był występ kabaretu Szarpanina, który przybył ze Szczecina oraz zabawa na „dzikiej plaży”. Noc była zimna, ale nie stała się przeszkodą dla tych, którzy chcieli się bawić i sprzyjał temu również zespół Omega ze Stargardu Szczecińskiego.

Zwycięzcy Turnieju szachowego:
I miejsce – Mateusz Nowakowski
II miejsce – Sasza Kordzielewski
III miejsce – Filip Kominek
Sędzią Turnieju szachowego był pan Marek Prüffer.

Zwycięzcy Turnieju bilardowego:
I miejsce – Jan Merta
II miejsce – Tomasz Mutkowski
III miejsce – Adrian Łyczko
Sędziował pan Adam Kubiak.

V GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA
Organizatorem V Gminnego Przeglądu Tańca był Gminny Ośrodek Kultury i Centrum Edukacji Nieformalnej „Frajda” Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka. Udział wzięło siedem zespołów z gminy Stepnica w dwunastu prezentacjach (dwie poza konkursem). Uczestnikami były grupy: PomerStep Junior (GOK Stepnica), Biedrony (Szkoła Podstawowa w Racimierzu),  Funky Step (GOK), Balans (Czarnocin), Grupa taneczna Żarnowo/Racimierz Gimnazjum, Toya (Gimnazjum Stepnica) i PomerStep (GOK). Grupy przygotowywała Pani Małgorzata Kania oraz Pani Irmina Łachacz. Jedynym zespołem prezentującym swoją własną twórczość, przygotowujący się zaledwie dwa tygodnie była formacja Balans z Czarnocina.
W składzie sędziowskim zasiadły Panie: Anna Potomska (Radna Gminy Stepnica z Czarnocina), Pani Agnieszka Wiśniewska (wychowawczyni z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stepnicy), a także Pani Joanna Lasota (tancerka specjalizująca się w technice tańca klasycznego oraz tańców ludowych z Wrocławia). Jury miała w tym roku bardzo trudne zadanie. Wszystkie prezentujące się zespoły przedstawiały swoje choreografie w bardzo miły dla oka sposób prezentując układy z tańca nowoczesnego. Można było zobaczyć układ ze wstążką i świetnie ucharakteryzowane Czarownice w wykonaniu  grupy TOYA, hipnotyzujący układ i wesołą choreografię „Biber Baby” w wykonaniu grupy PomerStep, czy Black Dance w wykonaniu grupy Balans.
I miejsce zdobyła grupa PomerStep w choreografii „Hipnoza”, II miejsce otrzymała formacja Balans za choreografie „Black Dance”, III miejsce przypadło  Biedronom za układ „Pomieszanie”. Wyróżnienie otrzymała Grupa taneczna z Żarnowa Gimnazjum, Toya za układ „Czarownice”, Funky Step, PomerStep za układ „Padebuuu” oraz PomerStep Junior. Dyplomy zostały także wręczone indywidualnie Dominice Lubowickiej, Magdalenie Olchowej oraz Patrycji Naszydłowskiej za świetną prezentację, postawę oraz wykonanie. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie nagrody i wrócili do domów z uśmiechem na twarzy.
V Gminny Przegląd Tańca przebiegał w ciepłej i sympatycznej atmosferze. Niespodzianką dla uczestników i wszystkich przybyłych osób był występ Pań należących do Związku Emerytów i Rencistów, które to będąc uczestniczkami zajęć z tańca towarzyskiego w Gminnym Ośrodku Kultury wytańczyły  na parkiecie CHA CHA CHA.
Dziękujemy uczestnikom i widzom V Gminnego Przeglądu Tanecznego.


STEPNICKA MAJÓWKA 2010

1 maja odbyła się część imprez zaplanowanych w ramach Stepnickiej Majówki, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury. O godzinie 10.00 ruszyła Giełda rozmaitości – było kilka stoisk z różnorodnym asortymentem.
O 11.00 rozpoczął się IV Gminny Przegląd Tańca, a o godzinie 15.00 do rozgrywek przystąpili szachści.


IV STEPNICKI PRZEGLĄD TAŃCA
Podczas Turnieju można było obejrzeć grupy taneczne oraz tancerzy indywidualnych. Uczestnicy przygotowywani byli przez instruktorów w Gimnazjum, w Gminnym Ośrodku Kultury, w Szkole Tańca „Focus” oraz samodzielnie i prezentowali się w różnych stylach tanecznych. Mimo, iż Gminny Przegląd Tańca nie miał formy konkursowej, Jury przyznało wyróżnienia grupom oraz pojedynczym tancerzom za niepowtarzalność i wyjątkowość. WYRÓŻNIENIA: Grupa Toya, Grupa Break Dance, Patrycja Naszydłowska, Sara Rombel, Weronika Bis, Pomerstep, Magdalena Olchowa, Mariusz Kopiecki, Iza Kujawa, Alan Staszkiewicz, Natalia Sitniczuk, Arkadiusz Więcek. Organizatorzy Turnieju: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Centrum Edukacji Nieformalnej „Frajda”- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka.

V TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STEPNICA
Tradycyjnie w tzw. „majowy weekend”, a dokładniej 1 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stepnicy odbył się V Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stepnica – zorganizowany przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury. Zmagania rozpoczęto o godzinie 15.00, a zakończono o 18:00. Rywalizowało 13 zawodników, którzy rozgrywając partie mieli po 10 minut czasu do namysłu. Organizatorzy turnieju nie zakładali ograniczeń wiekowych. Zwycięzcą i zdobywcą głównego trofeum został ponownie Bolesław Aleksza. Drugie miejsce szczęśliwie zdobył Wojciech Janiszyn. Trzeci był Radosław Kordzielewski. Uczestnicy podczas zawodów mieli do dyspozycji mały bufet, przygotowany przez organizatorów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zmagań zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, które osobiście wręczył Wójt Gminy w towarzystwie dyrektor GOK-u Lidii Wyzińskiej. Pozostali uczestnicy: Michał Kołtun, Paweł Sieja, Mateusz Nowakowski, Sasza Kordzielewski, Patryk Kominek, Filip Kominek, Bogusław Lewosiński, Szymon Wiśniewski, Krzysztof Aleksza i Paweł Trachman Sędzią turnieju był Marek Prüffer.


STEPNICKA MAJÓWKA 2009

WYNIKI TURNIEJU TENISOWEGO

DZIECI
od klasy V SP do II Gimnazjum – 10 zawodników

Miejsca
1. SWÓŁ DAWID
2. BABAK KAMIL
3. GÓRSKI FILIP
4. WIŚNIEWSKI SZYMON

TURNIEJ DZIECI od klasy I do IV S.P. – 8 zawodników

Miejsca
1. KOŁODZIEJ LECH
2. LASIK MACIEJ
3. BLATKIEWICZ BARTOSZ
4. KORDZIELEWSKA NIKITA

NOCNY TURNIEJ OPEN – 24 zawodników

Miejsca
1. KANIA MONIKA – ŁĄKA
2. IGNACIUK MATEUSZ – BOGUSŁAWIE
3. BABICZ KRZYSZTOF – GĄSIERZYNO
4. KOMENDA PAWEŁ – STEPNICA

ORGANIZATORZY:
GMINNY OŚRODEK KULTURY Stepnica
Fundacja TALENT PROMOCJA SPORT Stargard

PROWADZĄCY:
Karol Kania

-------------------------------------------------

2 MAJA  2009 ODBĘDĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE IMPREZY:

STEPNICKA GIEŁDA – W GODZINACH 10.00 – 16.00 – plac przy Szkole Podstawowej.
GIEŁDA stwarza możliwość zaprezentowania i sprzedaży efektów swojej pracy. Pozwala również na pozbycie się niepotrzebnych, ale niezniszczonych przedmiotów z szaf, piwnic, strychów i pawlaczy. Można sprzedać i kupić dosłownie wszystko. Zapraszamy więc rękodzielników, ogrodników, rzemieślników, przedsiębiorców i wszystkich chcących coś sprzedać i tych, którzy chcą niedrogo coś kupić. Chęć wzięcia udziału w charakterze sprzedającego należy zgłosić do 30 kwietnia 2009 roku – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628             

PRZEGLĄD TAŃCA – OD GODZINY 12.00 – sala gimnastyczna S.P.
W PRZEGLĄDZIE wystąpią: grupy taneczne oraz indywidualni uczestnicy.
TO WARTO ZOBACZYĆ!

Chęć wzięcia udziału należy zgłosić do 30 kwietnia 2009 roku – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628 lub pod nr tel 507080773 do pani Irminy Łachacz. 

   
2 MAJA  2009 ODBĘDĄ SIĘ
NASTĘPUJĄCE IMPREZY:

STEPNICKA GIEŁDA – W GODZINACH 10.00 – 16.00 – plac przy Szkole Podstawowej.
GIEŁDA stwarza możliwość zaprezentowania i sprzedaży efektów swojej pracy. Pozwala również na pozbycie się niepotrzebnych, ale niezniszczonych przedmiotów z szaf, piwnic, strychów i pawlaczy. Można sprzedać i kupić dosłownie wszystko. Zapraszamy więc rękodzielników, ogrodników, rzemieślników, przedsiębiorców i wszystkich chcących coś sprzedać i tych, którzy chcą niedrogo coś kupić. Chęć wzięcia udziału w charakterze sprzedającego należy zgłosić do 30 kwietnia 2009 roku – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628             

PRZEGLĄD TAŃCA – OD GODZINY 12.00 – sala gimnastyczna S.P.
W PRZEGLĄDZIE wystąpią: grupy taneczne oraz indywidualni uczestnicy.
TO WARTO ZOBACZYĆ!

Chęć wzięcia udziału należy zgłosić do 30 kwietnia 2009 roku – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628 lub pod nr tel 507080773 do pani Irminy Łachacz.  

REGULAMIN PRZEGLĄDU TAŃCA
Cel przeglądu:
- prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego zespołów tanecznych funkcjonujących głównie na terenie gminy Stepnica,
- sprawdzenie swych umiejętności przed publicznością,
- promowanie aktywności ruchowej poprzez taniec,
- rozwijanie wrażliwości na piękno i estetykę tańca,
- popularyzacja zespołowych i indywidualnych form tanecznych,
- rozbudzanie zainteresowania tańcem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- umożliwienie młodzieży konfrontacji własnych osiągnięć z wynikami pozostałych grup,
- edukacja taneczna oraz rozbudzanie potrzeb aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży,
- wymiana doświadczeń między instruktorami zespołów jak również pomiędzy samymi uczestnikami.

Uczestnicy:
- zespoły wszystkich form tanecznych działające głównie na terenie gminy Stepnica (w szkołach, świetlicach wiejskich, ośrodkach kultury itp...),
- dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat, uczestnicząca w zajęciach tanecznych na terenie Gminy Stepnica oraz poza granicami gminy Stepnica (np. Goleniów, Szczecin...),
- dzieci i młodzież które nie uczestniczą w żadnych zajęciach tanecznych, ponieważ nie ma takiej możliwości, a bardzo to lubią i chciały by zaprezentować radosna twórczość własną.

Repertuar:
- obowiązuje dowolność w wyborze stylu tanecznego. Uczestnicy prezentują dowolną formę taneczną - taniec współczesny, taniec nowoczesny (hip-hop, funky, dance, disco, show dance, aerobik itp.), taniec jazzowy, taniec towarzyski, klasyka.
- prezentowana choreografia powinna trwać od 30 sek. – 3 min.

Kategorie wiekowe:                                                                                                            
- 7 - 9 lat
- 10 - 15 lat
 -16 - 17 lat
Aby ustalić przedział wiekowy grupy bierzemy pod uwaga średnią wieku uczestników danej formacji, zespołu.

Termin i miejsce:
Przegląd odbędzie się 02.05.2009 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Stepnicy o godzinie 12:00
Uczestnicy powinni zjawić się najpóźniej 30 min przed rozpoczęciem.

Ocena:
Gminny Przegląd Tańca nie jest konkursem. Uczestnicy nie rywalizują między sobą o miejsca medalowe aczkolwiek istnieje możliwość otrzymania wyróżnienia za swoją niepowtarzalność i wyjątkowość.
Przegląd będzie się odbywał pod bacznym okiem jury. Jury będzie zwracać uwaga na:
o choreografię - oryginalność, nowatorstwo, poziom
o zgodność tańca z muzyką
o ogólne wrażenie artystyczne
o wykonanie techniczne układów

Jury nie będzie brało pod uwagę strojów.
Muzyka powinna być nagrana na płycie CD i podpisana, a płyta dostarczona najpóźniej 30 min. przed rozpoczęciem pokazu. Zgłoszenia i pytania należy kierować osobiście lub telefonicznie do Gminnego Ośrodka Kultury (091 4188628) lub pod nr tel 507080773 do pani Irminy Łachacz.

Organizator:
Gminny Ośrodek Kultury  i Centrum Edukacji Nieformalnej „Frajda”- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Człowieka

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA – OD GODZINY 15.00 – budynek S.P.
Zapisy do 30 kwietnia – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - SALA GIMNASTYCZNA W STEPNICY
• godz. 16.00 - turniej dla dzieci,
     - rocznik 1998 i młodsi
     - rocznik 1994 - 1997
• godz. 22.00 - Nocny Turniej OPEN
Zapisy – osobiście lub telefonicznie: Gminny Ośrodek Kultury ul. Portowa 7, tel. 0914188628 oraz pan Karol Kania tel. 608502252 - do chwili otwarcia Turnieju.
 
Dzieci i młodzież poniżej 18 lat, mogą grać w turnieju nocnym, po okazaniu pisemnej zgody rodziców.
Zgody do pobrania u organizatora.
logo

 ZABAWA TANECZNA – OD GODZINY 18.00 – plaża


STEPNICKA MAJÓWKA 2008

"STEPNICKA GIEŁDA” odbyła się 4 maja 2008 roku w godzinach 10.00 – 16.00 na terenie Szkoły Podstawowej.
GIEŁDA stworzyła możliwość dla rękodzielników do zaprezentowania i sprzedaży efektów swojej pracy. Pozwoliła również na pozbycie się niepotrzebnych, ale niezniszczonych przedmiotów z szaf, piwnic, strychów i pawlaczy. Można było sprzedać i kupić wszystko i  co ważne - niedrogo. Handlujących nie było może zbyt wielu, ale za to wielu z nich sprzedało swój "towar" w stu procentach. Był to również czas spędzony na powietrzu i okazja do spotkania się ze znajomymi.

GMINNY PRZEGLĄD TAŃCA
WSPANIALI UCZESTNICY, WRAŻLIWA NA TANIEC PUBLICZNOŚĆ I ZADOWOLENI ORGANIZATORZY.
Na Gminny Przegląd  Tańca zgłosiło się łącznie 16 zespołów i solistów. Były wśród nich osoby, które pobierają lekcje tańca już od kilku lat oraz takie, które uczą się tańczyć zaledwie kilka tygodni. Można więc było nacieszyć oko dobrym wykonaniem technicznym tańca, jak i ogromem serca i emocji włożonym w prezentowane układy.
Uczestniczyli w Przeglądzie i wyróżnienie otrzymali:
 * Joanna Nowicka i Jakub Orlon ze Szkoły tańca "Prestige",
 * Grupa taneczna "VOLTA" ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie,
 * Natalia Hyba i Mariusz Kopiecki ze Szkoły Tańca "Fokus",
 * Anna Weryszko i Monika Kania z Gimnazjum nr 1 w Stepnicy,
 * Grupa Break Dance z Żarnowa,
 * Grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy.
Ponadto wystąpili:
 * Emilia Moryś i Agata Kaliska,
 * Dorota Mielcarek, Magdalena Nowak i Paulina Kiszko,
 * Roxanne Ravalli i Natalia Wróblewska,
 * Patrycja Naszydłowska,
 * Bożena Wiśniewicz,
 * Patrycja Naszydłowska i Joanna Jóźwiak,
 * Katarzyna Kędzierska i Alina Bogusławska,
 * Grupa teneczna z Miłowa.
Tańczących obserowało Jury w składzie:
- Irmina Łachacz,
- Małgorzata Kania,
- Katarzyna Grochowczak,
- Krzysztof Krzemianowski,
- Lidia Wyzińska.
ORGANIZATOREM GMINNEGO PRZEGLĄDU TAŃCA BYŁ GMINNY OŚRODEK KULTURY ORAZ STOWARZYSZENIE EDUKACJI NIEFORMALNEJ "FRAJDA".

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA
DO TURNIEJU PRZYSTĄPIŁO 15 UCZESTNIKÓW.
Oto wyniki Turnieju:
I  miejsce – Bolesław Aleksza
II miejsce – Wiesław Gniazdowski
III miejsce – Marcin Radek
Najlepszy wśród najmłodszych – Michał Kołtun
Najlepsza wśród kobiet – Maria Szczecina
Pozostali uczestnicy Turnieju:
Sasza Kordzielewski, Adrian Napora, Agnieszka Herman, Rafał Stemplowski, Mateusz Ignaciuk, Piotr Kędzia, Mateusz Nowakowski, Michał Rączkowski, Sebastian Romaniak, Krzysztof Aleksza.
Turniej prowadził pan Marek Prüffer.

KONCERT "JESIENNYCH PRZYJACIÓŁ" ODBYŁ SIĘ W MAGELLANIE - W KAMERALNYM GRONIE, ALE W BARDZO MIŁEJ ATMOSFERZE. Powodem zmiany miejsca była zbyt niska temperatura jak na plenerowe koncertowanie, a i zainteresowanie mieszkańców nie było zbyt duże. Tak więc, kto chciał uczestniczyć w tym wspaniałym koncercie, trafił za dźwiękami muzyki.


STEPNICKA MAJÓWKA 2007
Gminny Ośrodek Kultury przygotował miłe zakończenie długiej (dla niektórych) przerwy w pracy. 5 maja można było spędzić trochę czasu w stepnickim parku. Od godziny 15.00 miały miejsce różne atrakcje dla dzieci. Był dmuchany zamek, karuzela, kolejka, wata cukrowa, pop-corn, stoiska z zabawkami – to wszystko można było mieć, kupując żeton lub wygrywając go w konkursach, które prowadzone były aż do godziny 19.00. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach, otrzymały nagrody – były to zabawki, cukierki, lizaki, ale i żetony i talony właśnie. Zgodnie z zapowiedzią odbył się Festiwal piosenki dziecięcej, w którym najlepiej zaprezentowała się Natalia Gwiazdowska.
Wieczorem koncertował zespół „KARTON” –  w jego składzie są muzycy ze Stepnicy oraz solistki z Goleniowa. Drugi zespół, który wystąpił na naszej scenie to DAY TRIPPER – pochodzi ze Szczecina, ale zasilany jest przez stepnickiego perkusistę.
Wielu mieszkańców naszej gminy pozostało w parku do godziny 5-tej dnia następnego – bawili się świetnie przy dźwiękach zespołu z Przybiernowa.
Od strony gastronomicznej imprezę zabezpieczał pan Zdzisław Kielak. Nie można narzekać – było co „wrzucić na ząb”. A najważniejsze, że pogoda dopisała i sezon imprezowy został rozpoczęty.

-------------------------------------------------

5 MAJA
GODZINA 15.00

- FESTIWAL PIOSENKI DZIECIECEJ,
- MALOWANIE TWARZY,
- KONKURSY I ZABAWY,
- DMUCHANE ZAMKI ,
- KOLEJKA, KARUZELA,
- POP CORN, WATA CUKROWA ,

GODZ. 19.03
KONCERT ZESPOŁÓW:
* KARTON (Stepnica)
* DAY  TRIPPER (Szczecin)

GODZINA 20.00 – ZABAWA
BUFET – ZDZISŁAW KIELAK

w PARKU