IMPREZY CYKLICZNE

TURNIEJ WSI

2017

Nieodłączną częścią dożynek był Turniej Wsi – w tym roku już XIV z kolei. Uczestniczyło w nim osiem sołectw, które zmagały się w pięciu konkurencjach (Toczenie opony, Wyścig Kopciuszków, Zbieranie jaj, Wyścig przebierańców i Wykopki). Jak zawsze było mnóstwo emocji, ale – co ważne – wszystko zakończyło się spokojnie – mimo zaciętej rywalizacji. Zwycięstwo i czek o wartości 1000 zł wypracowała sobie drużyna z Kopic. II miejsce i 700 zł zdobyło sołectwo Widzieńsko, a III miejsce i 500 zł – drużyna z Czarnocina. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nad całością Turnieju czuwało Jury w składzie: Lidia Barbasiewicz, Daria Grądz i Monika Kuropatwa.


2016

Dożynki Gminne połączone były z XIII Turniejem Wsi. Osiem sołectw rywalizowało w pięciu konkurencjach (Wczasy Balbiny, Pojazd gąsienicowy, Przyciąganie ogórków, Buszujący w zbożu, Latające gąbki), w których poza dobrą zabawą ważny był czas wykonania zadania oraz precyzja. Zwycięstwo i czek o wartości 1000 zł wypracowała sobie drużyna z Widzieńska. II miejsce i 700 zł - zdobyło sołectwo Stepniczka, a III miejsce i 500 zł - drużyna z Racimierza). Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczyli: Burmistrz Andrzej Wyganowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Ławicki oraz dyrektor GOK Lidia Wyzińska. Nad całością Turnieju czuwało Jury w składzie: Paulina Blatkiewicz, Paweł Mutkowski i Sara Strzebońska.

 

 


2015

Po części oficjalnej odbył się XII Turniej Wsi. Do zabawy przystąpiło 9 sołectw, które rywalizowały w pięciu konkurencjach: Lepienie pierogów, Bieg w potrójnych spodniach, Tor przeszkód z jajem, Kręgle i Bieg na obcasach. Jury w składzie: Paulina Blatkiewicz, - Paweł Mutkowski, Maciej Ratajczyk – miało za zadanie, obserwować, mierzyć i dokonać podliczeń. I miejsce wywalczyło sobie sołectwo Stepniczka, II miejsce zdobyła Stepnica, a III miejsce Łąka. Budzień, Jarszewko, Kopice Łąka, Racimierz, Stepnica, Stepniczka,  Widzieńsko, Żarnowo. Bardzo ważne jest to, co się zadziało na placu imprezy – ekipy z poszczególnych sołectw uczestniczących w Turnieju, jak i kibicujący im mieszkańcy dobrze się bawili i spędzili wspólnie całe popołudnie.


2014

Dożynki Gminne połączone były z Turniejem Wsi. Osiem sołectw rywalizowało w pięciu konkurencjach, w których poza dobrą zabawą ważny był czas wykonania zadania oraz zwinność. Zwycięstwo i czek o wartości 1000 zł wypracowała sobie drużyna z Żarnowa. II miejsce i 700 zł - zdobyło sołectwo Stepniczka, a III miejsce i 500 zł - drużyna ze Stepnicy. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica pan Andrzej Wyganowski, dyrektor Gimnazjum Andrzej Wyziński – przewodniczący Jury oraz dyrektor GOK Lidia Wyzińska. Członkami Jury byli ponadto Magdalena Lipińska – pracownik Urzędu Morskiego oraz Michał Krzywaźnia – instruktor GOK.

>>>galeria<<<


2013

W tym roku Turniej Wsi odbył się w dniu Dożynek. Po części oficjalnej do zabawy przystąpiło 11 sołectw, które rywalizowały w pięciu konkurencjach: Wbijanie gwoździa, Wodna gonitwa, Wyścig olbrzymów, Przecinanie jabłka i Rzut gumofilcem na odległość. Jury w składzie: Mariola Kwiryng – sekretarz Gminy, Paulina Blatkiewicz – instruktor GOK, Andrzej Wyziński – Dyrektor Gimnazjum oraz Hubert Pisula – student – miało bardzo trudne zadanie – liczenia, obserwowania i mierzenia wysiłku osób wybranych przez sołectwa. Po, bez mała trzygodzinnych zmaganiach, poznaliśmy wyniki Turnieju. W tym roku ponownie zwyciężyło sołectwo Łąka. Tuż za nimi była ekipa z Żarnowa i ekipa z Widzieńska.


2012

W sobotę 9 czerwca w na boisku w gościnnym Miłowie odbyła się IX edycja  Turnieju Wsi Gminy Stepnica. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło 14 sołectw. Pogoda dopisała, a zawodnicy dopingowani przez wspaniałych kibiców robili wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów i zgarnąć główną nagrodę. Nie  obyło się więc bez zmiażdżonych cebul, czy połamanych wideł, ale nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwało jury w składzie: Andrzej Wyziński, Mariola Kwiryng, Katarzyna Kaliszewska oraz Marcin Grobecki.
Złote widły  i czek o wartości 1000 zł zdobyła drużyna z Łąki, II miejsce - srebrne widły i 600 zł - zdobyło sołectwo Kopice, a III miejsce - brązowe widły i 400 zł - drużyna z Żarnowa. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczyli: Andrzej Wyganowski Wójt Gminy Stepnica oraz Stanisława Rzymczyk Zastępca Wójta Gminy.
Na jubileuszowy X Turniej Sołectw  w przyszłym roku w Łące zaprosił Tadeusz Peczko sołtys zwycięskiego sołectwa, ponieważ zwycięscy oprócz nagrody głównej, wypracowują sobie organizację turnieju w roku następnym.
Turniej Wsi 2012 to nie tylko zmagania sołectw w konkurencjach sportowych. Sołectwa mogły zaprezentować swoje walory w formie stoisk.  W tej konkurencji udział wzięło 5 sołectw : I miejsce i czek o wartości 300 zł za  oryginalną prezentację  swojej miejscowości otrzymali gospodarze imprezy czyli miejscowość Miłowo, II miejsce wraz z czekiem o wartości  200 zł  miejscowość Stepnica, III miejsce ex aequo i czeki po 100 zł Łąka, Zielonczyn  i Żarnowo.
Na turnieju nie zabrakło stoisk gastronomicznych  z przepysznymi wyrobami, a impreza zakończyła się  zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu muzycznego.

 


2011

Czternaście drużyn wałczyło w sobotę o zwycięstwo w VIII Turnieju Wsi Gminy Stepnica. Konkurencje wybrane na tegoroczny turniej, sprawiły uczestnikom i zgromadzonej publiczności wiele radości. Oczywiście były też wątpliwości, co do sposobu wykonania zadania, zwłaszcza przez rywali, ale ostatecznie wszystkie konkurencje przebiegły dość sprawnie. Zwycięstwo, w tym złote grabki i czek o wartości 1000 zł wypracowała sobie drużyna z Miłowa. II miejsce - srebrne grabki i 700 zł - zdobyło sołectwo Żarnowo, a III miejsce - brązowe grabki i 500 zł - drużyna ze Stepnicy. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczyli: zastępca Wójta Gminy Stanisława Rzymczyk, dyrektor GOK Lidia Wyzińska oraz dyrektor Gimnazjum Andrzej Wyziński – przewodniczący Jury. Członkami Jury byli ponadto Katarzyna Kaliszewska – księgowa Gminnego Ośrodka Kultury oraz Marcin Grobecki - szef firmy budowlanej.

Wspaniała pogoda i bardzo dobrze zabezpieczone stoiska gastronomiczne przygotowane przez mieszkańców Żarnowa, Racimierza i Jarszewka - sprzyjały licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy i gościom. Plenerowa impreza zakończyła się biesiadą i zabawą taneczną. Do tańca przygrywał zespół AVANTI.


2010

Przy wymarzonej wprost pogodzie odbył się 5 czerwca VII Turniej Wsi Gminy Stepnica. W zabawie uczestniczyło 8 sołectw. Zwycięstwo, w tym złote widełki i czek o wartości 1000 zł wypracowała sobie drużyna z Widzieńska. II miejsce - srebrne widełki i 700 zł - zdobyło sołectwo Żarnowo, a III miejsce - brązowe widełki i 500 zł - drużyna z Gąsierzyna. Pozostałe sołectwa otrzymały czeki o wartości 200 zł. Nagrody wręczał Wójt Gminy Andrzej Wyganowski oraz przewodniczący Jury Andrzej Wyziński. Członkami Jury byli ponadto Beata Rogalska - sekretarz Gminy oraz Marcin Grobecki - szef firmy budowlanej.
Wspaniała pogoda i bardzo dobrze zabezpieczone stoisko gastronomiczne z pysznymi daniami, które przygotowane były przez mieszkańców Czarnocina - sprzyjały licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy i gościom.


VII Turniej Wsi Gminy Stepnica

Miejsce:  CZARNOCIN (boisko)
Termin: 05.06.2010       Godzina 15.30

 K O N K U R E N C J E DLA SOŁECTW

   1. WYŚCIG PRZEBIERAŃCÓW
   2. HULA-HOP W ZAMKNIĘCIU
   3. ZAKRĘCONY BIEG
   4. Z MIOTŁĄ NA PIŁKĘ
   5. PIJ MLEKO
   6. BALONOWA STRZELNICA

KONKURSY DODATKOWE dla wszystkich

    * plastyczny na LOGO SOŁECTWA
    * na NAJDŁUŻSZY WARKOCZ


2009

W sobotę 10 sołectw naszej gminy rywalizowało o główną nagrodę czyli złotą haczkę i czek o wartości 1000 zł.

6 czerwca 2009 roku odbył się w Stepnicy VI Turniej Wsi, do którego przystąpiło dziesięć sołectw: Bogusławie, Czarnocin, Gąsierzyno, Kopice, Miłowo, Stepnica, Stepniczka, Widzieńsko, Żarnowo i Żarnówko. Sołectwo reprezentowała drużyna 6-cio  osobowa, w tym sołtys lub członek rady sołeckiej. W składzie drużyny musiała znaleźć się minimum jedna kobieta. Wszystkie drużyny brały udział w siedmiu konkurencjach turniejowych (Poszukiwanie skarbów, Przenoszenie zakupów, Wielkie lanie, Toczenie felgi rowerowej, Przecinanie jabłek toporkiem, Zbieranie fantów, Strzelanie z wiatrówki). Rywalizacja była dość zawzięta, ale i zabawy przy co niemiara.
Zwycięska drużyna Kopic wywalczyła I nagrodę, czyli złotą haczkę i czek o wartości 1000,00 zł. II miejsce zajęło sołectwo Żarnowo – nagroda to srebrna haczka i 600,00 zł, a III miejsce sołectwo Widzieńsko – zdobywając brązową haczkę i 400,00 zł. Pozostałe sołectwa biorące udział w VI Turnieju Wsi otrzymały czeki w wysokości 100,00 zł każdy. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Andrzej Wyganowski i dyrektor GOK Lidia Wyzińska.
Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji, ich oceną i punktacją czuwało trzyosobowe jury w składzie: Andrzej Wyziński – przewodniczący oraz członkowie: Maciej Herman i Andrzej Nowak.
Po zakończeniu konkurencji turniejowych odbyły się konkursy dla publicznoości - Jedzenie jogurtu widelcem i Rzut kaloszem w chłopa. Pierwszy konkurs cieszył się powodzeniem u dzieci, a najszybszy był Dawid Ładno; tuż za nim Klaudia Szydłowska i Kacper Kołodziejek. Kaloszem rzucali najcelniej Marek Strzeboński, Piotr Synówka i Łukasz Żurawski.
Do zapowiedzianego wcześniej konkursu plastycznego  na temat "Uroki mojego sołectwa" zgłoszono 6 prac. Najwyżej oceniono obraz Aleksandry Iwańczyk oraz prace z Czarnocina i Widzieńska.
Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury, a fundatorem nagród – Gmina Stepnica

WÓJT  GMINY  STEPNICA
ORAZ
GMINNY  OŚRODEK  KULTURY
ZAPRASZAJĄ  NA
VI TURNIEJ WSI

Miejsce:  STEPNICA (stadion)         Termin: 06.06.2009

K O N K U R E N C J E

  1. Poszukiwacze skarbów
  2. Przenoszenie zakupów
  3. Wielkie lanie
  4. Toczenie felgi rowerowej
  5. Przecinanie jabłek toporkiem
  6. Zbieranie fantów
  7. Strzelanie z wiatrówki
Przyjdź wspierać drużynę
ze swojej miejscowości!

Będą konkursy dla publiczności!
DO WYGRANIA CENNE NAGRODY!

Zapewniamy
punkt gastronomiczny

2008

V Turniej Wsi Gminy Stepnica odbył się w Czarnocinie, w „dzień słoneczny z przelotnymi opadami”. Trzeba przyznać, że deszcz zmusił organizatorów do niezaplanowanych przerw, ale nie wpłynął na zmianę zaangażowania osób biorących udział w Turnieju. Startowało 10 sołectw: Bogusławie, Czarnocin, Gąsierzyno, Kopice, Łąka, Miłowo, Stepnica, Widzieńsko, Zielonczyn i Żarnowo. Zgodnie z regulaminem każda drużyna liczyła 6 osób, a w jej skład wchodził sołtys i co najmniej jedna kobieta.                 
Zawodnicy musieli zmierzyć się w 7 konkurencjach – Trzy wyspy, Bieg na nartach, Między szczeblami drabiny, Skoki na piłkach, Rzut workiem z sianem, Rozbijanie ziemniaków cepem oraz Rzuty do tarczy. Podczas przebiegu imprezy były różne niespodzianki, ale organizatorzy byli przygotowani, będąc w posiadaniu zapasowego cepa, czy pasków do nart. Przerwy umilały tańcem dziewczęta z Czarnocina. Mimo wszystko konkurencje przebiegały sprawnie. Kibicujący mieli sporo okazji do radości, bo zabawnych sytuacji nie brakowało. Zdarzały się również różne uwagi, które podyktowane były bardzo emocjonalnym podejściem startujących, jak i publiczności.
Jury w składzie:  Maciej Herman, Teresa Mutkowska, Daniela Wyganowska i Andrzej Wyziński – przewodniczący, spisało się świetnie, zważywszy na czas trwania Turnieju oraz mnogość pomiarów, jakich musieli dokonać.
Oto końcowe wyniki:
I miejsce – złote grabki i czek o wartości 1000, 00 zł – sołectwo Widzieńsko,
II miejsce  – srebrne grabki i czek o wartości 600, 00 zł – sołectwo Łąka,
III miejsce  – brązowe grabki i czek o wartości 400, 00 zł – sołectwo Czarnocin.
Pozostałe startujące sołectwa, poza dyplomem uczestnictwa, otrzymały czek o wartości 100,00 złotych.
             Organizatorem V Turnieju Wsi był Gminny Ośrodek Kultury, a fundatorem nagród Wójt Gminy Stepnica. Mimo kaprysów pogodowych, impreza była udana. Mieszkańcy Czarnocina, z  panią sołtys Anną Potomską na czele, stanęli na wysokości zadania zapewniając pomoc organizatorowi  podczas przygotowań, jak i po zakończeniu imprezy. Plac na imprezę, prąd oraz zaplecze sanitarne udostępnił nieodpłatnie pan Zbigniew Gumienny. Pomocą służyli również wolontariusze: Edyta Klimowicz i Adam Pośnik, stażystki i pracownicy obsługi z Urzędu Gminy. Wszystkim, którzy przyczynili się do  organizacji imprezy, bardzo serdecznie dziękuję.


2007

W sobotę 7 lipca 2007 r. na boisku w Żarnowie odbył się IV Turniej Wsi, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury pod patronatem Wójta Gminy Stepnica. W tym roku rywalizowały ze sobą drużyny z 9 sołectw: Czarnocina, Gąsierzyna, Kopic, Łąki, Stepnicy, Stepniczki, Widzieńska, Żarnowa i Żarnówka. 
        IV Turniej Wsi rozpoczął się uroczystą paradą drużyn z poszczególnych sołectw. Wszystkie zaproponowane konkurencje dostarczyły wiele emocji. Pierwsza to przejazd tratwą – trzech zawodników stojących na desce, leżącej na grubych balach odpychało się kijami a czwarty zawodnik przenosił belki, układając je tak, aby tratwa mogła się przesuwać. W atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy przebiegała się również druga konkurencja, czyli przerzynka wałka piłą „moja – twoja”. Żywiołowy doping jeszcze bardziej rozgrzewał emocje, gdy pary współpracowały przy ręcznej pile. Sprawdzili się również „Siłacze”, którzy mieli do przebiegnięcia 15 – metrowy odcinek z 25 – kilogramowymi workami piasku. Zawodnicy uśmiechnięci byli do końca trwania zabawy, mimo że ostatnie worki wydawały się być o wiele cięższe… Toczenie opony odbyło się również przy wielkim dopingu publiczności. Padający co jakiś czas rzęsisty deszcz, tylko na krótko płoszył rozbawioną publiczność i zawodników, którzy bardzo szybko wracali na wyznaczone pozycje. Następna konkurencja to wiązanie krawatów. I tu okazało się, że ta sztuka wcale nie jest taka prosta gdy w grę wchodzą emocje. Natomiast w konkurencji strzelania z wiatrówki nie potwierdziła się zasada, że to mężczyźni „mają lepsze oko”. Nie zabrakło oczywiście konkurencji dla dzieci. Dla nich przygotowany był tor przeszkód. Dzieci w wieku 7 – 10 lat w sportowej rywalizacji pokonywały równię pochyłą i z poświęceniem nurkowały w trzymetrowym tunelu z materiału, by następnie przeskoczyć przez snopki siana. Końcowy etap – rozwieszanie i ściąganie skarpetek, nie sprawił trudności ani chłopcom ani dziewczynkom.
        Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji, ich oceną i punktacją czuwało pięcioosobowe jury w składzie: Andrzej Wyziński, Teresa Mutkowska, Andrzej Czarnecki, Andrzej Małańczak i Maciej Herman.
        Podczas obrad jury nadal trwała dobra zabawa w ramach konkurencji dodatkowych. Piosenkę o swojej miejscowości najpiękniej zaśpiewali mieszkańcy Kopic. Natomiast bezkonkurencyjna jako „kryzysowa krawcowa” okazała się kreacja wykonana przez panią Marię Szczecinę ze Stepnicy. W ręce zwycięzców powędrowały atrakcyjne nagrody.
        W rywalizacji sołectw najlepsza okazała się reprezentacja Czarnocina, która wywalczyła I nagrodę, czyli złote radło i 1.000 zł. II miejsce zajęło sołectwo Żarnowo – nagroda to srebrne widły i 600 zł, a III miejsce sołectwo Widzieńsko – zdobywając brązową motykę i 400 zł. Pozostałe sołectwa biorące udział w IV Turnieju Wsi otrzymały czek w wysokości 100 zł. 
        Organizatorzy pragną podziękować wszystkim biorącym udział w imprezie za miłą atmosferę, zdrową rywalizację i sympatyczną współpracę.
         Do zobaczenie w przyszłym roku…


I. ORGANIZATOR – GMINNY OŚRODEK KULTURY
 ul. Portowa 7
 72-112 Stepnica
 tel./fax. 091 4188628
II. WSPÓŁORGANIZATOR – GMINA STEPNICA
III. TERMIN – 16 CZERWCA 2007 R. – rozpoczęcie godzina 14.00
                        Drugi termin - 7 lipca 2007 R.
IV. MIEJSCE – ŻARNOWO - boisko
V. UCZESTNICY – Sołectwa  Gminy Stepnica
VI. KONKURENCJE
1. Przejazd tratwą,
2. Przerzynka wałka,
3. Siłacze na start,
4. Toczenie opony traktorowej,
5. Wiązanie krawatów,
6. Strzelanie z wiatrówki,
7. Tor przeszkód dla dzieci.
VII. TERMIN I ZASADY ZGŁOSZENIA – Zgłoszenia do 05 czerwca 2007 r. w siedzibie organizatora lub telefonicznie.
VIII. ZASADY OGÓLNE
1. Konkurencje ocenia Komisja powołana przez organizatora, która też rozstrzyga wszelkie spory; z decydującym głosem przewodniczącego.
2. Jeżeli po zakończeniu wszystkich konkurencji drużyny będą posiadały równą liczbę punktów o kolejności decyduje liczba wygranych konkurencji.
3. Jeżeli ta liczba jest równa, zarządza się dodatkową konkurencję.

REGULAMIN KONKURENCJI
1. Przejazd tratwą
(deska na 4 balach drzewa).
Drużyna staje na linii startu, gdzie leżą cztery belki i deska (tworzące umowną tratwę). Otrzymują też grube kijki do odpychania. Na znak prowadzącego, trzech zawodników staje na tratwie, a czwarty przenosi belki, ustawiając je tak, aby tratwa mogła się przesuwać. W ten sposób muszą jak najszybciej dostać się do linii mety, odpychając się kijkami. Zwycięża ta drużyna, która uzyska najkrótszy czas.
2. Przerzynka wałka – piłowanie pnia drzewa piłą „moja – twoja” - dla męża i żony.
Zadaniem zawodników jest odcięcie części wałka z drewna za pomocą tradycyjnej piły  ręcznej. W tej konkurencji czas mierzony jest od chwili sygnału „start”, do momentu, gdy  odcięta część drewna znajdzie się na ziemi.
3. Siłacze na start.
Każdy z zawodników ma za zadanie przenieść w określonym czasie, jak największą ilość ciężaru (worki z piaskiem o wadze 25 kg), z linii startu do wyznaczonego miejsca znajdującego się w odległości 15 metrów. Liczą się tylko worki doniesione do celu.
4. Toczenie opony traktorowej.
 Jeden zawodnik musi podnieść oponę z pozycji leżącej i przetoczyć ją do wyznaczonego  kręgu znajdującego się w odległości 20 metrów. Czas zatrzymuje się, gdy opona będzie  ponownie w pozycji leżącej.
5. Wiązanie krawatów.
 Udział biorą dwie osoby – jedna wiąże, druga jest modelem. Wszystkie krawaty znajdują się  w koszu w odległości 10 metrów. Zawodnicy stają parami. Na sygnał osoba wiążąca biegnie  po krawat, wraca, wiąże krawat w węzeł pojedynczy, itd.. aż do końca czasu. Liczą się  tylko krawaty w pełni zawiązane.
6. Strzelanie z wiatrówki. Konkurencja dla sołtysów.
 Każdy zawodnik odda 5 strzałów z odległości 10 metrów. Liczy się suma „ustrzelonych”  punktów.
7. Tor przeszkód dla dzieci.
Udział bierze troje dzieci w wieku 7 – 10 lat. Każdy z zawodników ma do pokonania  trasę o długości 20 metrów, na której co 5 metrów znajdują się przeszkody:
• równia pochyła
• tunel z materiału (2 metry)
• 2 snopki słomy ustawione jeden na drugim (przeskok lub przejście przez)
• sznurek – suszarka do zawieszenia lub zdjęcia 10 skarpet.
Droga powrotna to szybki bieg do linii startu. Kolejny zawodnik może rozpocząć konkurencję, gdy poprzedni dotknie jego dłoni.

DODATKOWE KONKURENCJE
punktowane osobno i nagradzane przez publiczność
• Piosenka, wiersz lub skecz promujący swoją miejscowość
• „Kryzysowa krawcowa”
Zgłaszają się dwie osoby (krawcowa i modelka); każda para otrzyma 3 m.b. materiału i paczkę szpilek; należy upiąć trwałą i ciekawą kreację na modelce.


WÓJT  GMINY  STEPNICA
ORAZ
GMINNY  OŚRODEK  KULTURY  W  STEPNICY,
ZAPRASZAJĄ NA
IV TURNIEJ WSI
Miejsce:  STADION  W  ŻARNOWIE
Termin:  07.07.2007; Godzina 14.00

K O N K U R E N C J E
1. Przejazd tratwą
2. Przerzynka wałka
3. Siłacze na start
4. Toczenie opony traktorowej
5. Wiązanie krawatów
6. Strzelanie z wiatrówki
7. Tor przeszkód dla dzieci
O  GODZINIE  20.00  ZABAWA  TANECZNA
WSPÓŁORGANIZATORZY:  SOŁTYS  WSI  I  RADNI  Z  ZARNOWA,
ORAZ  KLUB  PIŁKARSKI  PIONIER  ZARNOWO