IMPREZY CYKLICZNE

DZIEŃ KOBIET


2015

BABSKI DZIEŃ

7 marca zapraszamy panie do Gminnego Ośrodka Kultury...

Ruszamy o 15:00 terapeutyczno-relaksacyjnym masażem Ma-Uri (Zapisy w GOK osobiście lub telefonicznie 914188628)

o 17:00 projekcja filmu „Casablanca”, a o 19:30 koncert Quartetu smyczkowego.

Przez całe popołudnie i wieczór działać będzie kawiarenka, a w niej kawa, ciacho i pogaduchy...

Masaż Ma-Uri
to polinezyjski masaż ciała, mający łagodny przebieg i głębokie działanie terapeutyczne. Relaksuje, rozluźnia i wprowadza w stan równowagi fizycznej i emocjonalnej. Może być z powodzeniem stosowany u każdego niezależnie od wieku i schorzenia. Jest całkowicie bezpieczny także dla kobiet w ciąży.


2014


8 marca odbył się wernisaż wystawy Kolekcje opowieści w ramach projektu PRZE(S)ŻYCIA. Podczas wernisażu miał miejsce pokaz slajdów ze wcześniejszych spotkań. Uczestniczki projeku i zgromadzeni goście spędzili miło czas przy słodkich wypiekach przygotowanych przez pracownice GOK’u,

Przy blasku świec odbył się w Dzień Kobiet kameralny koncert duetu OliLija. Wokalistka Aleksandra Nykowska i pianistkaLiliana Kostrzewa zaprezentowały piękne utwory o kobietach i nie tylko. OliLija posiadają zróżnicowany repertuar, począwszy od pieśni w języku ojczystym po pieśni z różnych zakątków świata. Obie zakochane w muzyce, a po inspirację docierają do korzeni kultury polskiej, ukraińskiej i bałkańskiej. Projekt „OliLija” jest świeżym pomysłem dwóch pokrewnych sobie dusz, które w muzyce poszukują wzruszenia i delikatności, wyrażanych poprzez ognisty słowiański temperament.

Aleksandra Nykowska – aktorka, wokalistka i akordeonistka swoją wokalną drogę rozpoczęła w muzycznych przedsięwzięciach teatralnych, które rozwinęły jej miłość do muzyki tradycyjnej różnych kultur. Zafascynowana technikami białego śpiewu. Dziś otwarta na zaproszenia muzyczne swoich przyjaciół, chętnie mierzy się z nowymi wyzwaniami.

Liliana Kostrzewa kompozytorka, wielokrotna laureatka konkursów kompozytorskich. Znana z improwizacji solo aż po big-band, z którym święciła triumfy dwukrotnie na Big Band Festiwal New Tomyśl. Aktualnie współpracująca m.in.: z baletem Opery na Zamku oraz z Filharmonią Poznańską. Od kilku lat spełnia się jako liderka w swoim zespole Leemeet Trio (docenionym na Jazz Juniors) oraz w Bossa na Boca, gdzie wykonuje brazylijskie samby. Lubi działanie na pograniczu jazzu i klasyki, nie odmawiając sobie i innym - przyjemności muzykowania w nowych obszarach stylistycznych.


2013


8 marca w GOK w Stepnicy odbył się recital Iwony Loranc

pt. "Loranc Śpiewa Jakubczak"

Witold Żuromski - gitara

Teego dnia, specjalnie dla płci pięknej, GOK zmienił się w przytlną kawiarenkę.